Sihtkohad / Ungari / Puhkus Ungaris

Puhkus Ungaris

 

 

Ajavöönd:

 

Pealinn:

 

Keel:

 

Rahaühik:

 

 

GMT +1

 

Budapest

 

ungari

 

Forint

 

 

 

 

 

Ungari asub Euroopa südames ja on kuulus oma ainulaadse arhitektuuri, puhta looduse ja termiliste kuurordite poolest. Vaatamata sellele, et Ungaris ei ole merd, pole seal siiski puudust turistidest. Ungarisse tulevad turistid enamasti kas huvi- või tervisereisidele.

 

 

Kuidas jõuda

 

Kõige lihtsam viis Ungarisse jõudmiseks on lennuk. Siiski leidub ka autoreisihuvilisi. Kui teie eesmärk on sõita läbi terve Ungari, siis saab autot rentida ka kohapeal.

 

 

Viisa

  • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikule on reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
  • Vene kodaniku pass: Kehtiva Eesti elamisloa (originaal) olemasolul on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti halli välismaalase passi omanikule.
  • Eesti hall välismaalase pass: Alalise või tähtajalise Eesti elamisloa olemasolul viisavaba. Kaasas peab olema pass, mis kehtib vähemalt terve reisi aja ning kehtiv Eesti elamisluba (originaal).

Budapest

 

Budapest on Euroopa üks ilusamaid linnu, mille kesklinn vaatega Doonau jõele on lisatud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

 

Budapest on populaarne terve maailma turistide seas. Linn ise on üks suur vaatamisväärsus. Lisaks suurepärasele arhitektuurile rõõmustab Budapest kunstihuvilisi suure hulga muusemite jagaleriidega.


 

Kuid Budapest on kuulus mitte ainult oma arhitektuuri ja muusumite poolest! Budapestis on ka umbes 15 suurt balneo-hotelli (suurim ja kuulsaim nendest on Szechenyi Gyogyfurdo). Puhkus palneo-hotellis see võimaldab ühendada puhkusereisi tervisereisiga.

 

Debrecen

 

Debrecen on linn, mis on kaks korda olnud Budapesti asemel pealinnaks. Debreceni vaatamisväärsusteks on Suur kirik, Raekoja plats, Déri muuseum rikkaliku maalikoguga. Debrecenis asub ka Ungari kõige suurem tuuleveski.

 

 

 

 

 

Eger

 

Budapestist 130 km kirdes asub Egeri linn. Ta paikneb jõekaldal kahe mäestiku vahel. Eger on väga maaliline linn, mitme arhitektuuristiili mälestis: siin on kõrvuti barokk, rokokoo ja neoklassitsistlikus stiilis hooned ning samuti hämmastavad gooti stiilis ehitised ja majesteetlik Egeri kindlus. Eger on kuulus ka oma mineraalveeallikate ja maitsvate veinide poolest.

 

 

 

Miskolc

 

Budapestist 2-tunnise autosõidu kaugusel asub Miskolci linn. Olles Miskolcis tasub kindlasti külastada barokkstiilis vanalinna ning Széchenyi tänavat.

 

Miskolci lähedal asub menukas kuurortlinn Miskolctapolca, mis on kuulus tänu oma kaunile järvele ja ainulaadsele koopakümblale.

 

Teine tuntud kuurort Miskolci läheduses on järve kaldal asuv ja mägedega ümbritsetud Lillafüred. Lillafüred on Ungari üks maaliliseimaid kuurorte. Romantilise ilme annab linnale Palota hotell, mis on ehitatud justkui muinasjutuline palee. Ülejäänud vaatamisväärsuste hulgast armastavad turistid külastada koopaid ja sõita mööda kitsarööpmelist raudteed.

 

Szentendre ja Esztergom

 

Kunstnike ja skulptorite lemmikkoht Szentendre sai üheks kuulsaimaks turismiobjektiks tänu oma kordumatule õhkkonnale, arvukatele muusemitele ja maalilistele tänavatele.

 

Ungari esimene pealinn Esztergom on tänapäeval kohaliku katoliku kiriku pea residents. Esztergomi peamiseks vaatamisväärsuseks võib nimetada Ungari suurimat Esztergomi katedraali.

 

Järved Heviz ja Balaton

 

Kuurort Heviz võib uhkustada Euroopa suurima geotermilise järvega. Balaton on aga suurim mageveejärv ning järve ääres asub kuulus kuurort mugavate hotellidega. Vaatamisväärsustest pakub Balatoni ümbrus turistidele Tihany'i poolsaart ja meelelahutustest kalapüüki ja purjetamist.

 

 

 

 

Tokaj

 

Tokaj on tuntud Ungari piirkond, kus kasvatatakse viinamarju kuulsate Tokai veinide jaoks. Tokaj asub Tisza jõe kaldal ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Termilised kuurordid on Ungari visiitkaart. Ungaris on umbes 60 000 raviallikat, millest paljud on geotermilised ja töötavad aastaringselt.

 

Seetõttu on Ungari peamiselt tuntud kui raviallikate ja -kümblate maa ning tervisereisid on siin kõige populaarsemad. Tervisereise saab suurepäraselt ühendada aktiivse puhkusega – Ungari on kuulus kauni looduse, ainulaadse arhitektuuri ja mugavate matkaradade poolest.

 

Ungari pole sugugi suur riik. Peaaegu kõik huvitavad vaatamisväärsused on koondunud paaritunnise autosõidu kaugusele Budapestist, mis on väga mugav neile, kes soovivad käia ekskursioonide. Riigisiseselt on kõige parem liikuda bussi, rongi või autoga. Lisaks eespool mainitud linnades asuvatele arhitektuurimälestistele tasub Ungaris kindlasti külastada kohalikke losse – need on maalilised!

 

Rannapuhkust pakub Ungaris Balatoni järv. Balaton sobib suurepäraselt lastega peredele, kuna see ei ole sügav ja soojeneb suvekuudel kiiresti. Rannahooaeg Balatoni järvel kestab juunist augustini.

 

Samuti on Ungaris populaarsed veinituurid, ökoturism ning spaapuhkus. Ungari reiside hinnad on väga demokraatlikud ning teenindus hotellides on lausa imeline!

 

 

Mida reisija peab teadma:

  • Vastavalt Ungari seadustele peab turistil alati kaasas olema isikut tõendav dokument.
  • Suurtes linnades ja raudteejaamades hoiduge varaste ja mustlaste eest.
  • Alates 2013. aastast ei tohi Ungaris suitsetada tänaval (trahv 75 eurot).

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!