Sihtkohad / Tšehhi / Info Tšehhi kohta

Info Tšehhi kohta

 

 

Ajavöönd:

GMT +1

Pealinn:

Praha
Keel:tšehhi

Rahaühik:

Tšehhi kroon (CZK)
Valuutakurss:1 EUR = 25.73139 CZK (01.04.2013)

 

 

 

«Euroopa maaliline süda»

 

Tšehhi on puhkusekoht, mis on tulvil erinevatest ajaloolistest vaatamisväärsustest nagu iidsed lossid ja paleed, kloostrid, kirikud ja katedraalid - tõelised arhitektuurilised pärlid. Tšehhimaa loodus on hingematvalt kaunis - grandioossed, lopsakate metsadega kaetud mäeahelikud, mille vahel laiuvad hiiglaslikud orud. Ja muidugi Praha - see Saja Torni linnaks ja Kuldseks linnaks nimetatud Tšehhimaa pealinn on väärt iga seal veedetud hetke.

 

Tšehhi kliima

 

Tšehhi kliima on mõõdukas, sooja suve ja mitte väga külma talvega. Tšehhi sobib puhkuseks aastaringselt.

 

 

 

Viisa

 • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikule on Tšehhi reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 • Vene kodaniku pass: Kehtiva Eesti elamisloa (originaal) olemasolul on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti halli välismaalase passi omanikule.
 • Eesti hall välismaalase pass: Alalise või tähtajalise Eesti elamisloa olemasolul viisavaba. Kaasas peab olema pass, mis kehtib vähemalt terve reisi aja ning kehtiv Eesti elamisluba (originaal).
 

Praha

 

See Euroopa südameks nimetatav pealinn on ainulaadne terves maailmas. Siin leidub kõikvõimalikke arhitektuurimälestisi, losse ja kindlusrajatisi, muuseume ja muid vaatamisväärsusi. Praha romantiline vanalinn pakub elamusterohkeid jalutuskäike munakividega kaetud kitsastel käänulistel tänavatel ja hiiglaslikel väljakutel. Ka kõige kogenum turist leiab Prahas alati midagi uut ja huvitavat

Karlovy Vary

 

Karlovy Vary on Tšehhi suurim kuurortlinn, mille rajas kuningas Karl IV suurepäraste raviomaduste poolest tuntud allikate juurde. Kuurort asub 120 km kaugusel Prahast, Tšehhi lääneosas, Tepla jõe orus. Karlovy Vary on kuulus oma rikkaliku ajaloo, põneva arhitektuuri, kauni looduse ja loomulikult oma mineraalveeallikate poolest, mida on seal üle 130, ent raviotstarbeliselt kasutatakse vaid väikest osa neist. 

Konstantinovy Lázně

 

Konstantinovy Lázně on väike kuurortlinnake Tšehhi lääneosas, mis asub 120 km kaugusel Prahast ja 60 km kaugusel Karlovy Vary linnast. Esimene vesiniksulfiidi allikas avastati siin XVI sajandil ning esimene kuurort ehitati 1803. aastal. 1837. aastal ostis mõisa Konstantin Löwenstein, kelle nime kannab kuurort tänaseni. Kaunis loodus, puhas õhk ja erinevad terviseprotseduurid aitavad lõõgastuda, vabaneda stressist ja terveneda haigustestki.

Luhačovice

 

See Tšehhi üks ilusamaid kuurorteid asub Lõuna-Moravas, umbes 300 km Prahast kagus. Siin ootavad puhkajaid kaunis ümbrus ja tervendavad allikad. Kuurordi pansionaatide ainulaadne arhitektuur loob oma lõbusa värvilisusega rõõmsameelse ja positiivse keskkonna. Luhačovice kuurordi rikkuseks on looduslikud mineraalvee allikad, mille temperatuur on 10-12°С. Tänu kõrgele mineraalainete sisaldusele peetakse neid efektiivseimaks allikateks Euroopas.

 

Marianske Lazne

 

Marianske Lazne on Tšehhi suuruselt teine kuurort, mis sai linnaõigused 1866. aastal. Linnas on umbes 40 raviallikat. Kuurort asub mägedega ümbritsetud maalilises orus, 45 km kaugusel Karlovy Vary linnast.

 

Poděbrady

 

Poděbrady linn asub Elba jõe kaldal, Prahast 50 km kaugusel. Siinne kliima on kuiv ja soe ning vihma sajab siin harva. Linn asub 185 m kõrgusel merepinnast. Kuurortit ümbritsevad kaunid pargid ja metsad. Tegemist on vaikse ja mõnusa kuurortlinnaga, mis pakub kõike lõõgastavaks ja tervistparandavaks puhkuseks vajalikku.

Teplice

 

Ka Teplice linn tekkis kunagi tänu seal asuvatele mineraalveeallikatele, mille ümbrusesse on tänaseks tekkinud mitmeid ravikuurorteid.

Jáchymov

 

Jáchymov asub 650 meetri kõrgusel maapinnast Maagimäestiku lõunapoolsel nõlval, mis on kaetud lopsakate metsadega. See kuurort on tuntud radooni sisaldava veega allikate poolest, mille temperatuur on 26-34°С.

 

 

 

Praha

 

Prahat peetakse üheks maailma kauneimaks linnaks. Linn on tulvil erinevatest ajastutest pärit vaatamisväärsustest ning on pea võimatu neid kõiki ühe reisi jooksul külastada. See on linn, kuhu tasub ikka ja alati tagasi tulla, et avastada taas midagi uut ja huvitavat.


Praha loss (Pražský hrad)

 

Jalutage selle võimsa lossi treppidel, koridorides ja sisehoovides ning imetlege selle muljetavaldavat interjööri. Külastage Püha Viituse katedraali ning seejärel suunduge Kuldsele tänavale (Zlatá ulička), mida tuntakse kui endist alkeemikute ja šarlatanide paradiisi.


Karli sild

 

Sellele keskajast pärit romantilisele sillale tasu jalutama minna eelkõige hommikul - siis on seal vaikne ja mõnus imetleda võimsaid skulptuure ja kaunist vaadet.


Raekoja plats astronoomilise kellaga

 

Ajaloolise hõnguga Raekoja platsi võib pidada Praha tõeliseks südameks, mida tasub kindlasti külastada.


Karlstein

 

Prahast läänes asub üks Tšehhi sümbolitest - Karlsteini loss, tšehhi üks tuntumaid arhitektuuripärle. Aeg oleks siin justkui seisma jäänud ja ajalugu on tunda igal sammul. Uhke palee, pikad avarad koridorid, vallutamatud kindluseseinad ja võimsad lossitornid. Kindlasti tasub külastada Püha Risti kabelit ja imetleda seal asuvat meister Theodorici maalikollektsiooni.

Český Krumlov

 

Salapärane ja lummav linnake, mis kujutab endast justkui kitsaste ajaloohõnguliste tänavate labürinti. Linn asub üsna väikesel, «südamliku hiiglase peopesasuurusel» territooriumil.


Karlovy Vary

 

Karlovy Vary on üks kuulsamaid Tšehhi kuurorteid, mis asub riigi lääneosas, Tepla jõe orus. Legendi kohaselt avastas need tänaseks üle maailma kuulsaks saanud raviallikad kuningas Karl IV juhuslikult ühel jahiretkel.


Söögid ja joogid

 

Tšehhi köök on mitmekülgne ja hõrgutav ning söömise juurde kuulub kahtlemata ka kuulus kohalik õlu.

 • Sea põlv - liha, mida alguses mitu tundi marineeritakse ja hiljem küpsetatakse. Serveeritakse hapukapsa, mädarõika ja sinepiga.
 • Erinevate täidistegga klimbid ja käkid (knedlík)
 • Erinevad kastmed, mida valmistatakse erinevate maitseainete ja köögiviljadega. 
 • Supid - kuulsaim siinsetest suppidest on kahtlemata kartulisupp Bramboráčky.
 • Õlu - tšehhi rahvusjook, mida nad ise nimetavad «vedelaks leivaks», on tuntud terves maailmas. 
 • Slivovica - ploomibrändi, mida valmistatakse aastasadade jooksul väljatöötatud spetsiaalse tehnoloogiaga.
 • Becherovka - liköör, mille valmistamisel kasutatakse 32 erinevat ürti.
   

Mida osta?

 

Traditsioonilised Tšehhi suveniirid: õllekruusid, Becherovka, Moraavia veinid, vahvlid «Oplatky», böömi kristall, tšehhi portselan, raviveel põhinev kosmeetika, Karlovy Vary «ninaga» kruus, Smetana ja Dvořáki helilooming, Franz Kafka raamatud.


 

Jootraha

 

Teenuste eest on Tšehhis tavaks jätta jootraha. Tavapäraseks jootraha suuruseks on 5-10% teenuse hinnast.

Pakkume järgmised reisid Tšehhi:


 • Tervisereisid Tšehhis: Karlovy Vary, Luhačovice, Marianske Lažne, Podebrady, Teplice, Františkovy Lažnе, Jachimov
 • Tšehhi ringreisid: Võlune Praha (igapäevased lennureisid). Ekskursioonid toimuvad vene keeles.

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!