Sihtkohad / Indoneesia / Info Indoneesia kohta

Info Indoneesia kohta

 

Ajavöönd:

GMT 7 - GMT 9

Pealinn:

Jakarta
Keel:indoneesia

Rahaühik:

ruupia (IDR)

 

 

 

 

 

Indoneesia on maailma suurim saareriik. Tema territooriumi moodustavad umbes 17 500 saart. Neist umbes 6000 on asustatud. Geograafiliselt paikneb Indoneesia Aasia mandri ja Austraalia vahel mõlemal pool ekvaatorit ning on piiratud Vaikse ja India ookeani vetega.

 

 

Kuidas jõuda


Indoneesias töötab üle 70-ne lennujaama, millest suurimad on pealinnas Jakarta ja Bali saarel Denpasari linnas. Otselennud Bali saarele toimuvad Moskvast. Eestist peab lendama ümberistumisega (ühe või mitme).

 

 

Kliima

 

Indoneesias valitseb ekvatoriaalne ja subekvatoriaalne kliima.

 

Indoneesiat iseloomustavad kõrge õhuniiskus, looded ja vihmaperioodid. Kuiv hooaeg kestab siin juunist oktoobrini, novembrist märtsini on vihmaperiood.

 

Indoneesia saartel saab ujuda aastaringselt, sest temperatuur on püsivalt +28…+30 kraadi ja veetemperatuur ei lange alla +26 kraadi.

 

 

Viisa

 • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikud saavad turismi, kultuuri, äri ja riiklikel eesmärkidel reisides viisat taotleda piirilt, juhul kui reisi pikkus on kuni 30 päeva.

 • Vene kodaniku pass: Viisatingimused on samad, mis Eesti kodaniku passile.

 • Eesti hall välismaalase pass: Viisa vajalik. Viisa saamine pole garanteeritud!


 

Indoneesia kaart 

 

 

Bali

 

Indoneesia kuulsaim kuurortpiirkond on Bali saar. Selles maailmakuulsas kuurordis saab mugavalt puhata aastaringselt. 150x80 km suurusel saarel on mäeahelik kahe aktiivse vulkaaniga, 4 tüüpi metsa (sh troopiline), maalilised riisipõllud ning samuti järved ja jõed. Bali saarel kasvavad haruldased taimed ja hiiglaslikud sajandivanused puud, mis on riikliku kaitse all.

 

Bali vaatamisväärsused:

 • Tanah Lot tempel – Bali peamine pühamu. See maaliline tempel asub keset merd väikesel kaljul ning sinna on võimalik pääseda ainult mõõna ajal.
 • Tirtagangga kunigapalee (1942) – kuningliku perekonna lemmikpuhkekoht. Palee arhitektuur on segu Bali ja Hiina arhitektuuristiilidest ja hämmastab oma tiikide, skulptuuride ja purskkaevudega.
 • Git Giti juga ja Ahvide mets. Looduslike vaatamisväärsuste hulgast eristuvad Bali kõrgeim juga Git Git ja Ahvide mets, mille sügavuses on peidus iidne tempel.
 • Mitte kaugel Ahvide metsast võib näha veel üht Bali vaatamisväärsust – nn Elevandi koopaid. Need koopad on kunagi kaljusse raiunud erakmungad. Koobaste sees asuvad tavaliselt elevandina kujutatava hindu jumala Ganesha kujud ja skulptuurid.

 

Lombok

 

See Indoneesia saar suurusega 70x80 km asub Bali saare kõrval. Saare vaatamisväärsuseks on Indoneesia üks kõrgemaid vulkaane, millele saab ronida. Lombok meelitab turiste inimtühjade randade ja rahuliku atmosfääriga. Saarel on suurepärased sukeldumisvõimalused ja võimalik on külastada iidseid templeid ning maalilisi pagoode. Samuti on siin võimalik saada osa traditsioonilisest indoneesia eluviisist külastades kohalikke külasid.

 

Java

 

Java saarel paikneb Indoneesia pealinn Jakarta. See on väga iidne linn ning Java saarel puhates tasub kindlasti ära käia ka sellest linnas. Java saarel asuvad ka Ujung Kulon rahvuspark, Prambanan templid ja Borobudur, 30 aktiivset vulkaani ja tihe džungel!

 

Sumatra

 

Sumatra – üks suurimaid saari mitte ainult Indoneesias, vaid terves maailmas. Sumatra saarel on kilomeetritepikkused tumeda vulkaanilise liivaga rannad, iidsed templid ja ainulaadne loodus.

Sumatral puhates külastage kindlasti Lauseri mäe rahvusparki, kus on sadu haruldasi loomaliike, Kagu-Aasia suurimat veekogu Toba järve, Krakatau vulkaani ning mustade kuplitega Paradiisi mošeed.

 

Sulawesi

 

Sulawesi saar on kuulus oma hämmastava veealuse maailmaga - see on tõeline paradiis sukeldujatele ja snorgeldamise harrastajatele. Sulawesi saarel on omapärane arhitektuur, eksootiline loodus ja ainulaadsed rahvatraditsioonid.

 

 

Paapua

 

See Indoneesia osa piirneb Uus-Guineaga. Paapua on paapua hõimude kodumaa. Paapua mehed ei tunnusta siiamaani euroopalikke riideid ning kannavad rahvariietust – kotek. Paapuast saab tuua puidust käsitööd, mida valmistavad kohalikud elanikud.

Indoneesia pakub puhkajatele palju vaba aja veetmise võimalusi, alustades rahulikust rannapuhkusest lõpetades aktiivse puhkusega – sukeldumine, matkamine mägedes, vaatamisväärsuste külastamine.

Indoneesia on uhke oma hästi arenenud ning ümbritseva loodusega hästi sobiva turismiinfrastruktuuri ja kõrgetasemelise hotelliteeninduse üle. Indoneesiat armastavad külastada noorpaarid, kes tahavad nautida teineteise seltsi kaunis eksootilises kohas, samuti on see ideaalne puhkusekoht sukeldujate ning loodusesõprade jaoks.

 

Huvitavaid fakte Indoneesiast

 

 • Indoneesias kõneldakse 580-t erinevat keelt ja dialekti.

 • Indoneesias on 400 vulkaani, mis on rohkem kui üheski teises riigis maailmas.

 • Mitte kõik Indoneesia looma- ja taimeliigid on teadusele teada! Näiteks leiti siin 2010. aastal umbes 200 uut loomaliiki.

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!